top of page

Teslimat ve İade Koşulları

Sevkiyat/Teslimat Prosedürü

Sipariş onayının verilmesiyle birlikte, ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo şirketine verilir. Ürün/ürünler Satıcının anlaşmalı olduğu kargo ile alıcının adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi, sipariş onayının verilerek sözleşmenin kurulmasından itibaren 30 gündür. Alıcıya önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla on gün uzatılabilir. Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı alıcı satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden satıcı sorumlu değildir. Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri Satıcıya derhal bildirilmelidir. Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, alıcının paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı vardır. Paket alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın alıcıda kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda satıcıya bildirilmelidir.

Ürün İade ve Cayma Hakkına İlişkin Prosedürü

Alıcı malı teslim aldıktan sonra on dört (14) iş günü içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi alıcıya malın teslim edildiği günden itibaren başlar. İade edilen ürün veya ürünlerin Satıcıya geri gönderim bedeli alıcı tarafından karşılanmalıdır.

Alıcının istekleri ve/veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve Satıcının ürün arşivinde bulunmayan dijital baskı ürünler ve özel ebatlı olarak hazırlanan baskı ürünler için cayma hakkı söz konusu değildir.

Alıcının cayma hakkını kullanması halinde Satıcı, ürünün hasarsız şekilde kendisine ulaşmasından itibaren en geç on gün (10) içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve varsa tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeden iade edecektir.

Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa Satıcıya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir.

Sehven alınan her ürün için de genel iade süresi 14 gündür. Bu süre içerisinde, Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

İade edilen üründe herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilmemesi durumunda ürün iadesi kabul edilmez ve bedeli iade edilmez.

Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak satıcıya iletilmelidir. Ürünün iade olarak gönderilme bilgisi, Satıcı tarafından alıcıya iletilir. Bu görüşmeden sonra ürün alıcı tarafından iade ile ilgili bilgileri içeren teklif formu ile birlikte alıcı adresine teslimatı yapan Kargo şirketi kanalıyla Satıcıya ulaştırmalıdır. Satıcıya ulaşan iade ürün iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de alıcı banka hesabına yapılır. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz.

Alıcının elektronik iletişim üzerinden ilan edilen ücretsiz kargo seçeneği alt limitinin üzerinde alışveriş yapması ve kargo hizmet ücretinin Satıcı tarafından karşılanması kampanyasından yararlanması sonrasında, iade edilen ürün sebebiyle toplam ürün alışverişi tutarı kargo hizmet ücreti kampanyasına ait alt limitin altına düşer ise belirtilen kargo hizmet ücreti alışveriş bedelinden düşülerek alıcıya iade edilir.

bottom of page